Monoderma E5 - 5% Токоферол , за смирување и хидрирање

1.549 MKD
без ДДВ: 1.313 MKD
Производител: Giuliani - Италија
Шифра на производ: Monoderma E5 - 5% Токоферол , за смирување и хидрирање
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
  • Ја штити и смирува осетливата кожа и го намалува црвенилото (како последица од изложување на ладен воздух)
  • Го спречува фото-стареењето (последица од изложување на сонце или солариум)
  • Го неутрализира дејството на слободните радикали (штетното влијание на ладен и/или загаден воздух)
  • Ја спречува појавата на плитки и мимички брчки
  • Ја омекнува и хидрира осетливата и црвена кожа

 

MonoDermoDose® е иновативно пакување – мека капсула со значителна предност во однос на туби, теглички и пумпици


Активната компонента е во чист облик: Монодозата содржи доза витамин
Перфектна заштита: Содржината не доаѓа во контакт со воздух и светлина
Без парфеми, бои и мириси: Гарантира максимална сигурност и подносливост и кај најосетливиот тип кожа

Препорачани од дерматолозите и фармацевтите

Пакување: 28 x MonoDermoDose – комплетен третман за еден месец

 

Monodermà E5 содржи чист Витамин Е (токоферол) од растително потекло во концентрација од 5% кој делува веднаш по нанесувањето.
Витамин Е е природен моќен антиоксиданс кој ја спречува прекумерната продукција на слободни радикали, кои се одговорни за стареењето на клетките.
Витаминот Е игра важна улога во одржувањето на условите на физиолошка рамнотежа, го спречува стареењето на кожата и фото-стареењето (од прекумерно изложување на сонце и честото користење солариум).
Со редовна примена, Витаминот Е ги намалува малите брчки и ја превенира појавата на мимички брчки.

 

Кожата, после првото нанесување на Витамин Е, станува помека, сомотаста и со намалени знаци на умор.
Посебно е погоден за осетлива и поцрвенета кожа, бидејќи го смирува ефектот на чешање и има емолиентно и природно хидрирачко делување.
Кога кожата е сува, помага во обновувањето на бариерата на stratum corneum, првиот систем на одбрана на кожата од надворешните влијанија.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Начин на купување

На IPSUM интернет продавницата купувањето online е едноставно и брзо. Додадете го во кошничка саканиот производ и внесете ги бараните податоци за испорака и наплата преку картичка или фактура. Следете ги едноставните инструкции и нарачаниот производ ќе ви биде доставен најдоцна за 2 работни дена.

Контакт

  • sales@ipsum.mk gavrilovski@ipsum.mk
  • Ipsummedicalsolution

Facebook

IPSUM © 2019. UKION SHOPS