Monoderma C10 - 10% Аскорбинска киселина , за избелување и antiageing

1.549 MKD
без ДДВ: 1.313 MKD
Производител: Giuliani - Италија
Шифра на производ: Монодерма C10 - 10% Аскорбинска киселина , за избелување
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
  • Ја спречува хиперпигментацијата на кожата
  • Го спречува стареењето на кожата
  • Ја одржува еластичноста на кожата
  • Има антиоксидантно и фотопротективно дејство(ги спречува оштетувањата од UVA и UVB зраците)
  • Ја стимулира синтезата на колаген
  • Го неутрализира дејството на слободните радикали

 

MonoDermoDose® е иновативно пакување – мека капсула со значителна предност во однос на туби, теглички и пумпици


Активната компонента е во чист облик: Монодозата содржи доза витамин
Перфектна заштита: Содржината не доаѓа во контакт со воздух и светлина
Без парфеми, бои и мириси: Гарантира максимална сигурност и подносливост и кај најосетливиот тип кожа

Препорачани од дерматолозите и фармацевтите

Пакување: 28 x MonoDermoDose – комплетен третман за еден месец

 

Monodermà C10 содржи чист витамин Ц (Аскорбинска киселина) во концентрација од 10%.
Витамин Ц е моќен сојузник во борбата против стареењето: го превенира стареењето на кожата, ефикасно спречувајќи го делувањето на слободните радикали и стимулирајќи ја продукцијата на колаген.


Monodermà C10, ден по ден, ја враќа природната еластичност на кожата, давајќи му на лицето убав тен и здрав изглед.
Витаминот Ц не само што го превенира појавувањето на брчките, туку помага и во контролата на хиперпигментација на кожата, која обично се манифестира со појава на темни дамки на лицето.

Со ефектот на избелување, Monodermà C10 ја прави кожата сјајна и свежа.
Големата антиоксидативна моќ на Витаминот Ц е важен фактор во заштитата против UVA и UVB зраците, особено ако се применува во комбинација со Витаминот Е.


Всушност, постои синергистичка врска помеѓу двата витамина: Витаминот Ц го регенерира Витаминот Е, со што се зголемува активноста против оштетувањата предизвикани од слободни радикали.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Начин на купување

На IPSUM интернет продавницата купувањето online е едноставно и брзо. Додадете го во кошничка саканиот производ и внесете ги бараните податоци за испорака и наплата преку картичка или фактура. Следете ги едноставните инструкции и нарачаниот производ ќе ви биде доставен најдоцна за 2 работни дена.

Контакт

  • sales@ipsum.mk gavrilovski@ipsum.mk
  • Ipsummedicalsolution

Facebook

IPSUM © 2019. UKION SHOPS