Monoderma А15 - 0.15% Ретинол , за ексофолијација и благ пилинг

1.549 MKD
без ДДВ: 1.313 MKD
Производител: Giuliani - Италија
Шифра на производ: Monoderma А15 - 0.15% Ретинол , за ексофолијација и благ пилинг
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
  • Го спречува и одложува стареењето на кожата
  • Ги корегира длабоките брчки
  • Го поттикнува обновувањето на клетките
  • Врши благ пилинг и ја прави кожата мазна

 

MonoDermoDose® е иновативно пакување – мека капсула со значителна предност во однос на туби, теглички и пумпици


Активната компонента е во чист облик: Монодозата содржи доза витамин
Перфектна заштита: Содржината не доаѓа во контакт со воздух и светлина
Без парфеми, бои и мириси: Гарантира максимална сигурност и подносливост и кај најосетливиот тип кожа

Препорачани од дерматолозите и фармацевтите

Пакување: 28 x MonoDermoDose – комплетен третман за еден месец

 

 

Monodermà A15 содржи чист Витамин А (Ретинол) во концентрација од 0.15%.

Витаминот А е од голема важност за кожата бидејќи е одговорен за постојаното обновување на епителот, со механизмот на клеточна обнова.Ретинолот е природен регулатор на животниот циклус на клетката, ја регулира кератинизацијата и заштитата на епителните клетки.Ретинолот покажал ефикасност во превенцијата и одложувањето на стареењето на кожата: дополнително го иницира процесот на регенерација на клетките преку стимулација на продукцијата на колаген и еластин, врши блага ексфолијација и омекнување со што се намалува длабочината на брчките.

Monodermà A15, се употребува како anti-aging третман кај зрела кожа, му дава на лицето мекост и нежност, одморен изглед и значително намален дисколоритет.

Monodermà A15 е индицирана и за третман на кожа подложна на појава на акни: Ретинолот ја регулира продукцијата на себум, ги намалува проширените пори и учествува во нормализацијата на кожата што е од особено значење за превенција од создавање митесери.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Начин на купување

На IPSUM интернет продавницата купувањето online е едноставно и брзо. Додадете го во кошничка саканиот производ и внесете ги бараните податоци за испорака и наплата преку картичка или фактура. Следете ги едноставните инструкции и нарачаниот производ ќе ви биде доставен најдоцна за 2 работни дена.

Контакт

  • sales@ipsum.mk gavrilovski@ipsum.mk
  • Ipsummedicalsolution

Facebook

IPSUM © 2019. UKION SHOPS