Солукс ламба со инфра-црвено зрачење

1.699 MKD
без ДДВ: 1.440 MKD
Шифра на производ: Солукс ламба со инфра-црвено зрачење
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Терапевтски уред кој емитува инфра црвено зрачење. Со загрењвањето со помош на инфра црвените зраци се зголемува васкуларизацијата на ткивото и се подобруваат метаболните процеси. Терапија со оваа ламба се препорачува кај лица со хронична болка ,невралгија, артритис и болки во зглобовите а многу добар ефект има кај воспаленија на синусите како и болки и вкочанетост во грбот.

ERFE SCHOTT лампата користи100W Philips IR сијалица.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Тагови: солукс, ламба

Начин на купување

На IPSUM интернет продавницата купувањето online е едноставно и брзо. Додадете го во кошничка саканиот производ и внесете ги бараните податоци за испорака и наплата преку картичка или фактура. Следете ги едноставните инструкции и нарачаниот производ ќе ви биде доставен најдоцна за 2 работни дена.

Контакт

  • sales@ipsum.mk gavrilovski@ipsum.mk
  • Ipsummedicalsolution

Facebook

IPSUM © 2019. UKION SHOPS