Прочистувач на воздух VK 6008

29.900 MKD
без ДДВ: 25.339 MKD
Шифра на производ: Прочистувач на воздух VK 6008
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
 ЈОНИЗАТОР/ ПРОЧИСТУВАЧ НА ВОЗДУХ GRUNLUFT VK 6008D СО 6 ФИЛТРИ
 
1. Јонизатор – Прочистувач на воздух со 6 филтри
- Германска технологија
- Го чисти воздухот од сите непријатни мириси, бактерии, вируси, алергени, полен, прашина, мувла, отровни гасови
- Погоден за употреба во сите објекти: канцеларии, домот, и др., особено простории каде што има поголема фрекфенција на луѓе
- 6 филтри: пред филтер, филтер со дрвен јаглен, филтер со активен јаглен (карбонски), антибактериски пептиден филтер, ХЕПА филтер, Анјонски филтер
- ХЕПА филтерот ги чисти сите честици со големина до 0,1 микрон (99,97%)
- Активниот карбонски филтер ги апсорбира сите непријатни мириси и отровни гасови, чад (цигари, бои, формалдехид, метилбензен и сл.) до 95%
- Антибактерискиот пептиден филтер ги уништува бактериите како: Escherichia coli, Staphylococcus aureus, Serratia mercescens и др. (95%)
- Трајна површина, отпорна на гребење.
- Капацитет на чистење (обрт на воздух): 450м3/час
- ЛЦД екран(на допир) во боја
- Приказ на екранот: количина на ПМ 2.5 честици, температура и влажност на воздухот, индикатор за квалитет на воздухот, индикатор за промена на филтер, опција за заклучување на екранот, копче за регулирање на анјоните (6 000 000 анјони/секунда) – дали уредот да испушта анјони или не.
- далечински управувач
- 4 брзини на работа ( 3+Турбо)
- Тајмер
- ултра тивка ноќна работа
- Јачина на звук: < 55 децибели
- Моќност: 35 вати
- Енергетска ефикасност: ПРВ степен *****
- Димензии: 440мм (д) х 180 мм (ш) х 682мм (в)
- Нето тежина: 10.80 кг
 
Филтрите се менуваат кога индикаторот ќе јави.Цените на филтрите се:
 
предфилтер 500 денари
HEPA филтер +антибактериски 2100 денари
Carbon 1900 денари
мрежен Carbon 700 денари

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

Начин на купување

На IPSUM интернет продавницата купувањето online е едноставно и брзо. Додадете го во кошничка саканиот производ и внесете ги бараните податоци за испорака и наплата преку картичка или фактура. Следете ги едноставните инструкции и нарачаниот производ ќе ви биде доставен најдоцна за 2 работни дена.

Контакт

  • sales@ipsum.mk gavrilovski@ipsum.mk
  • Ipsummedicalsolution

Facebook

IPSUM © 2019. UKION SHOPS