Прочистувач на воздух PA 600

4.450 MKD
без ДДВ: 3.771 MKD
Производител: Elettroplastica - Италија
Шифра на производ: Прочистувач на воздух PA 600
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Прочистувач на воздух со јонизатор, HEPA филтер, филтер со активен јаглен и плазма генератор

 

  • Го прочистува воздухот од pm честички, вируси, бактерии, полен, чад, мириси...

  • Го прочистува воздухот со екифаксност до 99,97 %

  • Се препорачува за  сите возрасти но особено за бебиња, деца, трудници и стари лица

  • Прочистувачот содржи карбонски филтер, ХЕПА филтер, јонизатор и плазма генератор со чија помош прочистувадури и од најситните честички во воздухот

  • Уредот има гаранција од една година

  • Филтерот се менува по потреба , се препорачува на секои 3-6 месеци 

 

Денес, 90% од времето го поминуваме во затворени простории. Дали некогаш ви се случило вам или на вашите деца да се чувствувате уморно и без енергија? Една од причините за таквата состојба на организмот е недостатокот на негативни јони во просторот. Јонизатор е електричен уред кој го прочистува и јонизира воздухот на тој начин што ги неутрализира позитивните честички  кои настануваaт како резултат на електричните уреди (ТВ, компјутер, инсталација, мобилни телефони...) ,а позитивните (честичките прав, чад и непријатните мириси) ги врзува за негативните анјони, и ги неутрализира со тоа што како такви паѓаат на подот и се лесно достапни за отстранување. Поради се позагадениот простор околу нас се препорачува користење на јонизатори со карбонски пре-филтер и ХЕПА филтер со ефикасност на прочистување на воздухот до 99,97%. Како такви, овоие јонизатори го прават воздухот свеж и полесен за дишење со тоа што ги отстрануваат и ублажуваат симптомите предизвикани од алергии и астма, бронхитис, мигрена и главоболка, срцеви заболувања, несоница, омалаксаност, потиштеност , мачнина... Затоа јонизаторите се препорачуваат на трудници, бебиња и мали деца, стари лица и сите оние кои сакаат да се ослободат од стресот.

 

230 V - 50 Hz

Моќност 40 W

Воздушен проток   42 m3 /h

Препорачлив волумен  55 m3

Јонизирачка волтажа  5 KV

Тежина 1,4 Kg

Димензии 332 x 250 x 125 mm

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

Начин на купување

На IPSUM интернет продавницата купувањето online е едноставно и брзо. Додадете го во кошничка саканиот производ и внесете ги бараните податоци за испорака и наплата преку картичка или фактура. Следете ги едноставните инструкции и нарачаниот производ ќе ви биде доставен најдоцна за 2 работни дена.

Контакт

  • sales@ipsum.mk gavrilovski@ipsum.mk
  • Ipsummedicalsolution

Facebook

IPSUM © 2019. UKION SHOPS