Преносен концентратор на кислород

82.600 MKD
без ДДВ: 70.000 MKD
Шифра на производ: Преносен концентратор на кислород
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

- најлесниот, најмалиот и најтивкиот концентратор на кислород наменет за пациенти кои често патуваат како и за болничка употреба.

Апаратот има три начини на напојување:
Прво, може да се употребува во автомобил. Со приклучување на адаптерот во џекчето за запалка, пациентот може да го добие потребното количество на кислород додека вози, а малиот волумен на апаратот зафаќа простор колку едно мало милениче. Вториот начин на напојување е со батерии кои се полнат, а бидејќи концентраторот доаѓа со лесна торба со тркалца, комплетно може да претставува речиси невидлив придружник на пациентот кој сака прошетки и дружење во природа.
Третиот начин на напојување е оној класичниот, со адаптер, и е поволен за напојување кога пациентот е дома или на места каде што има класичен приклучок за напојување со електрична енергија.
- Може да се употребува во: домот, надвор и во возило
- Сетот содржи:
* уред (x1)
* цевка за кислород-за глава (х1)
* литиумска батерија (х1)
* полнач за батерија (х1)
* приклучок за возило (х1)
* приклучок за струја - поврзан на самиот уред (х1)
* торба за транспорт (х1)
* количка за транспорт (х1)
* навлажнувач на воздух (х1)
* ХЕПА филтер (х1)
- Сертификати: TUV CE, ISO 13485, Free Sale Certificate
- Екран на допир 
- Тајмер: 30 мин., 60 мин., 90мин. и 120мин.
- Тежина: 5.4 кг
- Димензии: 245 (Д) х 181 (Ш) х 365 (В) мм
- Бучавост: под 40dB
- Проток на воздух: 0-5Л/мин
Континуирано времетраење на батерија: Околу 1,5 часа
Век на батеријата: 800 полнења

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

Начин на купување

На IPSUM интернет продавницата купувањето online е едноставно и брзо. Додадете го во кошничка саканиот производ и внесете ги бараните податоци за испорака и наплата преку картичка или фактура. Следете ги едноставните инструкции и нарачаниот производ ќе ви биде доставен најдоцна за 2 работни дена.

Контакт

  • sales@ipsum.mk gavrilovski@ipsum.mk
  • Ipsummedicalsolution

Facebook

IPSUM © 2019. UKION SHOPS