MONODERMA витамини за виталност на кожата

MONODERMA витамини за виталност на кожата

 

 

 

Висококонцентрирани витамини во моно доза и без конзерванси - за избелување, ексофлијација, смирување, црвенило и хидратација 

 

Пакување: 28 x MonoDermoDose – комплетен третман за еден месец

Производител :Giuliani – Италија

 

MONODERMÀ е иновативна линија на дермокозметички производи. Специјално осмислени формулации кои ѝ обезбедуваат на кожата ефикасен, безбеден и пријатен козметички третман. Користењето на активни состојки во најчиста форма и во оптимална концентрација гарантира одлична подносливост дури и кај најосетливите типови кожа.MONODERMÀ е комплетна програма за убавина на Вашата кожа.Различните комбинации на витамини овозможуваат прилагодување според годишното време и типот на Вашата кожа.


MonoDermoDose® е иновативно пакување – мека капсула
Значителна предност во однос на туби,теглички и пумпици
Активната компонента е во чист облик:Монодозата содржи доза витамин
Перфектна заштита:Содржината не доаѓа во контакт со воздух и светлина
Без парфеми, бои и мириси:Гарантира максимална сигурност и подносливост и кај најосетливиот тип кожа

 

Есенцијални нутритивни фактори: Витамините се од пресудно значење за здравјето на Вашето тело и за убав и негуван изглед на Вашата кожа

 

Формула која го почитува екосистемот на кожата: Monodermà содржи само витамини – без вода, конзерванси, бои и мириси, супстанции кои можат да предизвикаат алергии, преосетливост и иритација на кожата

 

Оптимална концентрација:Формулација со ефикасна доза витамин
Максимална подносливост и безбедност: Содржината на витамини во MonoDermoDose е специјално прилагодена да ја намали појавата на алегргиски реакции

 

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Monoderma C10 - 10% Аскорбинска киселина , за избелување и antiageing
Ја спречува хиперпигментацијата на кожата Го спречува стареењето на кожата Ја одржува еластич..
1.549 MKD
без ДДВ: 1.313 MKD
Monoderma E5 - 5% Токоферол , за смирување и хидрирање
Ја штити и смирува осетливата кожа и го намалува црвенилото (како последица од изложување на ладе..
1.549 MKD
без ДДВ: 1.313 MKD
Monoderma А15 - 0.15% Ретинол , за ексофолијација и благ пилинг
Го спречува и одложува стареењето на кожата Ги корегира длабоките брчки Го поттикнува обновув..
1.549 MKD
без ДДВ: 1.313 MKD

Начин на купување

На IPSUM интернет продавницата купувањето online е едноставно и брзо. Додадете го во кошничка саканиот производ и внесете ги бараните податоци за испорака и наплата преку картичка или фактура. Следете ги едноставните инструкции и нарачаниот производ ќе ви биде доставен најдоцна за 2 работни дена.

Контакт

  • sales@ipsum.mk gavrilovski@ipsum.mk
  • Ipsummedicalsolution

Facebook

IPSUM © 2019. UKION SHOPS