MESOMEDICA мезотерапија

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Carnitine (or L-carnitine) 500 mg/ml - 10 ml
Карнитин името е изведено од "carnus" латинско име за месо, како исоединението кое прв пат е изолира..
1.990 MKD
без ДДВ: 1.686 MKD
Collagenase 50 UI/ml - 10 ml
Исто така, наречено clostriodiopeptidase, колагеназата (произведена од Clostridium Histolyticum) е е..
2.500 MKD
без ДДВ: 2.119 MKD
Gluthatione 2 % - 10 ml
Antiage Депигментација ..
1.990 MKD
без ДДВ: 1.686 MKD
Glycolic Acid 1% - 5 ml
Гликолна киселина 1% Алфа хидрокси киселини (AHAs) се група на природни киселини, кои се добиени ..
1.990 MKD
без ДДВ: 1.686 MKD
Hyaluronic Acid 10 mg/ml - 10 ml
Хијалуронска киселина 10 mg / ml  Хијалуронска киселина ја зголемува влажноста  на кожа..
1.990 MKD
без ДДВ: 1.686 MKD
Hyaluronic Acid 20 mg/ml - 10 ml
Хијалуронска киселина 20 mg / ml  Хијалуронска киселина ја зголемува влажноста  на кожа..
1.990 MKD
без ДДВ: 1.686 MKD
Meso Hair Cocktail - 10ml
Meso Hair Cocktail  е коктел на витамини и субстанци кои се користат во дерматолошките ординаци..
1.990 MKD
без ДДВ: 1.686 MKD
Meso Lift Cocktail - 10 ml
Organic Silicon,Aqua, Sodium Chlorite, Methyl Silanol, Mannuronate, Dimethylaminoethanol,Sodium H..
1.990 MKD
без ДДВ: 1.686 MKD
Meso Nutrilift Cocktail - 10 ml
Meso Nutrilift Cocktail Complex mixture for mature skins and/or skins devitalized by situati..
2.900 MKD
без ДДВ: 2.457 MKD
Meso Poly Vitalmins - 5 ml
Meso Poly Vitamins Meso Poly Vitamins provides the skin with essential vitamins. In mesoth..
1.990 MKD
без ДДВ: 1.686 MKD
Multi Trace Elements - 5 ml
Multi Trace Elements Multi Trace Elements provides the skin with essential trace e..
1.357 MKD
без ДДВ: 1.150 MKD
Дерма ролер
Нашиот дерма ролер има 540 титаниумски игли  и може да биде со димензија на игли  од 1.5 д..
1.500 MKD
без ДДВ: 1.271 MKD

Начин на купување

На IPSUM интернет продавницата купувањето online е едноставно и брзо. Додадете го во кошничка саканиот производ и внесете ги бараните податоци за испорака и наплата преку картичка или фактура. Следете ги едноставните инструкции и нарачаниот производ ќе ви биде доставен најдоцна за 2 работни дена.

Контакт

  • sales@ipsum.mk gavrilovski@ipsum.mk
  • Ipsummedicalsolution

Facebook

IPSUM © 2019. UKION SHOPS