K-Pen - вапорајзер за растителен материјал

5.200 MKD
без ДДВ: 4.407 MKD
Производител: Kandypens - USA
Шифра на производ: K-Pen - вапорајзер за растителен материјал
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Kandypens K- Vape (вапорајзер за растителен материјал)

Упатство за употреба:

 1. Пакувањето содржи:  K-Vape вапорајзер, 2 муштикли, заменливфилтер, 5 мрежички за филтер, четкичка за чистење, 2 продолжени навлаки за муштикли, 3 навлаки за муштикли, USB полнач, адаптер.
 2. Пред употреба наполнете ја целосно батеријата на уредотпреку USB портата. Светењето на копчето црвено значи дека уредот се полни, гасењето на светлото означува дека уредот е наполнет. Полнењето на уредот е од 1-3 часа.
 3. Отстранете го капачето/муштиклата.
 4. Наполнете ја комората со растителен материјал.
 5. Повторно вратете го капачето/муштиклата.
 6. Притиснете го копчето 5 пати за да го вклучите уредот. Светнувањето на црвеното светло означува започнување на греењето. Штом светлото светне зелено, уредот е загреан и спремен за употреба.
 7. Уредот се исклучува автоматски три минути по уклучувањето.
 8. Притиснете и држете го копчето за да ја одберете посакуваната температура:Црвено 183C° - Зелено 193 C° - Сино 215 C°.
 9. Кога батеријата е пред крај, уредот ќе трепка црвено четири пати и ќе се исклучи.
 10. Чистете го уредот со четкичката за чистење. Почекајте уредот да се олади пред чистење. Не користете вода или хемиски средства.

За повеќе информации посетете ја страната на WWW.KANDYPENS.COM

Сериски број:означен на пакувањето

Производител:Kandypens, USA

Гаранција:доживотна гаранција САМО НА БАТЕРИЈАТА

Увозник:ДТПУ Промедика дооел, ул. Св.Кирил и Методиј бр.50, 1000, Скопје

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Начин на купување

На IPSUM интернет продавницата купувањето online е едноставно и брзо. Додадете го во кошничка саканиот производ и внесете ги бараните податоци за испорака и наплата преку картичка или фактура. Следете ги едноставните инструкции и нарачаниот производ ќе ви биде доставен најдоцна за 2 работни дена.

Контакт

 • sales@ipsum.mk gavrilovski@ipsum.mk
 • Ipsummedicalsolution

Facebook

IPSUM © 2019. UKION SHOPS