G Pen Pro - вапорајзер за растителен материјал

5.300 MKD
без ДДВ: 4.492 MKD
Производител: Grenco Science - USA
Шифра на производ: G Pen Pro - вапорајзер за растителен материјал
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

G Pen Pro – Ground Material(вапорајзер за растителен материјал)

Упатство за употреба:

 1. Регистрирај го твојот G Pen Pro на GPEN.COM/REGISTER користејќи госерискиотбројозначеннадолнатастрананапакувањето.
 2. Наполнете ја целосно батеријата на уредотпреку микро USB портата која се наоѓа на долната страна на уредот.
 1. Трепкањето на ЛЕД светлото означува полнење.
 2. Светењето на ЛЕД светлото означува наполнет уред.
 3. Бројот на ЛЕД светлата кои светат по постигнување на температурата за вапоризација го означуваат преостанатото ниво на батерија.
 1. Отстранете го капачето/муштиклата.
 2. Наполнете ја комората со растителен материјал (не е погодно за користење на е-течности или концентрати).
 3. Повторно вратете го капачето/муштиклата.
 4. Притиснете го копчето 5 пати за да го уклучите уредот и активирате греењето.
 5. Притиснете и држете го копчето за да ја одберете посакуваната температура: Сино 190C° - Зелено 204C° - Црвено 220C°.
 6. Трепкањето на сите ЛЕД светла означува загревање на уредот. Светењето на ЛЕД светлата означува дека уредот е спремен за употреба.
 7. Уредот ќе се исклучи автоматски четири минути по активирање.
 8. Стиснете го копчето 5 пати за да го исклучите уредот мануелно.
 9. Чувајте го уредот на страна од течности.

За видеа со упатства и повеќе информации посетете ја страната на GPEN.COM

Сериски број:означен на пакувањето

Производител:Grenco Science, USA

Гаранција:1години (гаранцијата важи само со фискалана сметка)

Увозник:ДТПУ Промедика дооел, ул. Св.Кирил и Методиј бр.50, 1000, Скопје

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Начин на купување

На IPSUM интернет продавницата купувањето online е едноставно и брзо. Додадете го во кошничка саканиот производ и внесете ги бараните податоци за испорака и наплата преку картичка или фактура. Следете ги едноставните инструкции и нарачаниот производ ќе ви биде доставен најдоцна за 2 работни дена.

Контакт

 • sales@ipsum.mk gavrilovski@ipsum.mk
 • Ipsummedicalsolution

Facebook

IPSUM © 2019. UKION SHOPS