G Pen Elite - вапорајзер за растителен материјал

7.900 MKD
без ДДВ: 6.695 MKD
Производител: Grenco Science - USA
Шифра на производ: G Pen Elite - вапорајзер за растителен материјал
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

G Pen Elite - Ground Material (вапорајзер за растителен материјал)

Упатство за употреба:

1.         Регистрирај го твојот G Pen Elite на GPEN.COM/REGISTER користејќи госерискиотбројозначеннадолнатастрананапакувањето.

2.         Пакувањето содржи: G Pen Elite, G Card, Pen Tool, Gleaning Brush, USB Charging Cable.

3.         Наполнете ја целосно батеријата на уредот (минимум 3 часа).

4.         Држете го уредот цврсто со една рака и отсранете го капачето/муштиклата.

5.         Наполнете ја комората со растителен материјал.

6.         Вклучете го уредот со притискање на копчето од предната страна пет пати (притиснете пет пати повторно за исклучување). Уредот ќе се исклучи автоматски по 40 секунди доколку не е започнето со загревање. Уредот ќе се исклучи автоматски  по пет минути доколку е започнато со загревање.

7.         Користете ги страничните копчиња за подесување на посакуваната температура: изберете било која температура помеѓу 93 и 220 C°. Држете го предното копче и притиснете го горното странично копче за промена во Целзиусови/Фаренхајтови.

8.         Држете го предното копче една секунда, отпуштете и почекајте да се загрее уредот. Штом LED дисплејот ви покажува дека посакуваната температура е постигната, уредот е спремен за користење.

За видеа со упатства и повеќе информации посетете ја страната на GPEN.COM

Сериски број:означен на пакувањето

Производител:Grenco Science, USA

Гаранција:1години (гаранцијата важи само со фискалана сметка)

Увозник:ДТПУ Промедика дооел, ул. Св.Кирил и Методиј бр.50, 1000, Скопје

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Начин на купување

На IPSUM интернет продавницата купувањето online е едноставно и брзо. Додадете го во кошничка саканиот производ и внесете ги бараните податоци за испорака и наплата преку картичка или фактура. Следете ги едноставните инструкции и нарачаниот производ ќе ви биде доставен најдоцна за 2 работни дена.

Контакт

  • sales@ipsum.mk gavrilovski@ipsum.mk
  • Ipsummedicalsolution

Facebook

IPSUM © 2019. UKION SHOPS