FFP3 маска со 95% заштита од PM честички - шарена

350 MKD
без ДДВ: 297 MKD
Шифра на производ: FFP3 маска со 95% заштита од PM честички - шарена
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

НОВО!!! N95 Маски за заштита од аеро загадување!!!

-N95 маска со пет (5) слоја на заштита со активен карбон
- заштита дури и од најмалите пм2,5 честици
- со валва за дишење 
- употреба: до 120 работни-ефективни часа / минимум 5 дена
- изработени од специјални ткаенини кои содржат спреј-филтер, сироко памучно платно и специјален памук со високо ниво на заштита (PP Acupunture cotton); SBPP+KN95
- Сертификати: EC (TUV Rheinland) , ISO9001, ISO13485, FDA...

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

Начин на купување

На IPSUM интернет продавницата купувањето online е едноставно и брзо. Додадете го во кошничка саканиот производ и внесете ги бараните податоци за испорака и наплата преку картичка или фактура. Следете ги едноставните инструкции и нарачаниот производ ќе ви биде доставен најдоцна за 2 работни дена.

Контакт

  • sales@ipsum.mk gavrilovski@ipsum.mk
  • Ipsummedicalsolution

Facebook

IPSUM © 2019. UKION SHOPS