Da Vinci - вапорајзер за растителен материјал и екстракти

10.500 MKD
без ДДВ: 8.899 MKD
Производител: Da Vinci - USA
Шифра на производ: Da Vinci - вапорајзер за растителен материјал и екстракти
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Da Vinci Portable Vaporizer 220V UK - вапорајзер за растителен материјал и екстракти

Упатство за употреба:

  1. Пред употреба наполнете ја целосно батеријата на уредот.
  2. Откако целосно ќе ја наполните батеријата на уредот, подигнете го магнетниот капак за да ја отворете комората.
  3. Ставете го растителниот материјал во комората за вапоризирање. Вклучете го уредот притискајки го копчето за вклучување.
  4. За подесување на температурата на уредот, користете ги двете копчиња (+ / -). Штом индикаторотското светло е зелено, уредот е спремен за употреба.
  5. За да го користите вашиот DaVinciвапоризер како ароматичен освежувач на воздух, извадете ја цевката/муштиклата и ставеете го уредот на ниска температура. Исклучете по употреба.
  6. За користење на есенцијални масла и растителни екстракти, користете ја кантичката/кертиџот за течности. Извадете го силиконскиот капак со четкичката и додадете екстракт/масло. Вратете го силиконскиот капак и затворете ја кантичката/кертриџот. Ставете ја наполнетата кантичка/кертриџ во комората, затворете го капакот и уредот е спремен за употреба. Внимавајте кога ракувате со деловите по употреба, можат да бидат жешки.

За повеќе информации, поддршка или прашања, Ве молиме посетете ја страницата WWW.DAVINCIVAPORIZER.COM

Сериски број:означен на пакувањето

Производител:DaVinci, USA

Гаранција: 2 години (гаранцијата важи само со фискалана сметка)

Увозник:ДТПУ Промедика дооел, ул. Св.Кирил и Методиј бр.50, 1000, Скопје

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Начин на купување

На IPSUM интернет продавницата купувањето online е едноставно и брзо. Додадете го во кошничка саканиот производ и внесете ги бараните податоци за испорака и наплата преку картичка или фактура. Следете ги едноставните инструкции и нарачаниот производ ќе ви биде доставен најдоцна за 2 работни дена.

Контакт

  • sales@ipsum.mk gavrilovski@ipsum.mk
  • Ipsummedicalsolution

Facebook

IPSUM © 2019. UKION SHOPS